Marlene, Marlene - historia do przemyślenia

Koncert "Marlene Marlene" to kawałek muzycznej przestrzeni, gdzie radość, tolerancja, zmysłowość, człowieczeństwo i teatr pulsują w jednym rytmie do akompaniamentu pianina, kontrabasu a czasem też skrzypiec. Silnym akcentem koncertu jest strona aktorska. Artystka prowadzi nas od piosenki do piosenki, z cygarem w ustach poprzez zawiłe, niełatwe do zrozumienia aspekty historii dwudziestolecia międzywojennego. Bohaterką tych opowieści jest sama Marlena Dietrich na tle najpierw barwnej i szalonej Republiki Weimarskiej, potem zmysłowego i kabaretowego przedwojennego Berlina, świata filmu, potem wojny a na koniec... samotności w Paryżu.
W przeciągu 100 minut widzimy zmianę artystki. Wojna nie ma zwycięzców i zwyciężonych. Każdy wychodzi z niej głęboko okaleczony, niezależnie po której stronie stał. O rozpoczęciu wojny zazwyczaj decyduje jeden niezrównoważony człowiek.
Artystka jest cały czas w bardzo ludzkim, kameralnym kontakcie z publicznością, jakby namiętnie poszukiwała ciepła drugiego człowieka.
Niezależnie od polityki, propagandy, ideologii, my ludzie powinniśmy się komunikować i pozostawać w stanie mądrej wspólnoty.

Marlene - Joanna Stanecka
Pianino - Adam Rybak
Kontrabas - Barłomiej Chyła
Skrzypce - Tomasz Mucha

O aktorce,
Joanna Stanecka – jak "wulkan energii" potrafi i uwielbia wcielać się w różne role. To aktorka, która jak kameleon zmienia swój sceniczny image. Każdą kreowaną przez nią postać cechuje nie tylko profesjonalny i dopracowany w detalach kostium sceniczny, ale również język, którego używa. Umiejętności improwizacji i niesamowita kondycja aktorska czyni z jej występów niepowtarzalne i wyjątkowe widowisko. Doskonałe obycie ze sceną, wykształcenie aktorskie (Łódzka Szkoła Filmowa), porywająca osobowość oraz ogromne doświadczenie sceniczne sprawiają, że jej występy na długo pozostają w pamięci widzów.
Aktorka mieszkająca zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, na styku dwóch kultur i krajów, stworzyła swój własny, polsko-niemiecki świat… Głównym celem aktorki jest działalność artystyczna na rzecz wymiany kulturalnej między Polską a Niemcami.


 


Joanna Stanecka

Marlene, Marlene - historia do przemyślenia

Spektaklo- koncerto- kabaret
Spektakle Teatru Korez
Spektakle gościnne
© grafika: Jarek Jordan
© tekst: Teatr Korez
© fotografie: Magdalena Dobrowolska, Tomasz Griessgraber, Daniel Koziński,
Krzysztof Niesporek, Aga Piotrowska, Radosław Ragan, Jeremi Astaszow


STRONA GŁÓWNA - KALENDARIUM ZMIAN - REPERTUAR I REZERWACJE - BILETY - SPEKTAKLE
ARTYŚCI - SPONSORZY - PRZYJACIELE - GALERIA - E-MAIL - ADMINISTRACJA