Ostatnie dni ludzkości (Festiwal A PART)

(z udziałem Association Arsène z Francji, Kultury Medialnej z Ukrainy, Leith Theatre ze Szkocji, Plavo Pozoriste z Serbii, Teatru A Part, Theaterlabor Bielefeld z NIemiec oraz The Tiger LIllies)
25. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part

Przedstawienie teatralne z muzyką na żywo.

Bilety w cenie 50 zł. Rezerwacje i sprzedaż biletów gościnnie w kasie Teatru Korez w Katowicach, w dni powszednie od 14:00 do 18:00.  Bilety do nabycia także w Pałacu Młodzieży na godzinę przed prezentacjami spektaklu.

Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów dorosłych.

„Ostatnie dni ludzkości („The Last Days of Mankind”) to międzynarodowy spektakl teatralny, który Teatr A Part realizuje w koprodukcji z Theaterlabor Bielefeld z Niemiec wg antywojennego dramatu satyrycznego austriackiego pisarza Karla Krausa pod tym samym tytułem, dokumentującego horror i absurdy I Wojny Światowej.
W przedstawieniu, wyreżyserowanym wspólnie przez Yuri Birte Anderson, Marcina Hericha i Siegmara Schroedera, biorą udział artyści z siedmiu krajów: szkockiego Leith Theatre, serbskiego teatru Plavo Pozoriste, stowarzyszenia Kultura Medialna z Ukrainy oraz Association Arsène z Francji. Muzykę do spektaklu skomponował słynny angielski muzyczny kabaret postbrechtowski The Tiger Lillies, który zagra w przedstawieniu na żywo.
Katowickie prezentacje „Ostatnich dni ludzkości” to druga odsłona spektaklu. Pierwsza, wyreżyserowana przez Yuri Birte Anderson i Johna Paul McGroarty, przy współpracy Marcina Hericha i Siegmara Schroedera odbyła się w listopadzie ubiegłego roku w Leith Theatre w Edynburgu w setną rocznicę zakończenia I Wojny Światowej. Trzecia, ostatnia odsłona będzie miała miejsce w Bielefeld w Niemczech w październiku bieżącego roku.
„Ostatnie dni ludzkości” to część projektu „Cafe Europa”, realizowanego przez Theaterlabor Bielefeld we współpracy z Leith Theatre w Edynburgu i Teatrem A Part przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu Kreatywna Europa.
 
Ostatnie dni ludzkości (Festiwal A PART)

Spektakle Teatru Korez
Spektakle gościnne
© grafika: Jarek Jordan
© tekst: Teatr Korez
© fotografie: Magdalena Dobrowolska, Tomasz Griessgraber, Daniel Koziński,
Krzysztof Niesporek, Aga Piotrowska, Radosław Ragan, Jeremi Astaszow


STRONA GŁÓWNA - KALENDARIUM ZMIAN - REPERTUAR I REZERWACJE - BILETY - SPEKTAKLE
ARTYŚCI - SPONSORZY - PRZYJACIELE - GALERIA - E-MAIL - ADMINISTRACJA