wyborcza NA ŻYWO!

Spotkanie z Adamem Michnikiem promujące album "Lec. XX wiek" rosyjskiego pisarza Wiktora Szenderowicza

Prowadzenie: Dariusz Kortko, redaktor naczelny Wyborczej w Katowicach


We wtorek 11 września o godz. 18, w Teatrze Korez w Katowicach, odbędzie się prezentacja albumu "Lec. XX wiek" - autorskiego projektu rosyjskiego pisarza i publicysty Wiktora Szenderowicza.

Album prezentować będzie Adam Michnik (redaktor naczelny "Gazety Wyborczej"). Spotkanie poprowadzi Dariusz Kortko, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” w Katowicach


Wiktor Szenderowicz to rosyjski satyryk, pisarz, publicysta, prezenter telewizyjny i radiowy. Jeden z najostrzejszych krytyków Putina i jego administracji. Proza i dramaty Wiktora Szenderowicza były tłumaczone na język angielski, niemiecki, polski, ukraiński, estoński, fiński i perski. Spektakl na podstawie jednego z dramatów, "Ludzie i anioły", jest od 2009 roku z sukcesem grany w teatrach w Warszawie i w Kaliszu.
Album "Lec. XX wiek" to historia ludzkości z ostatnich 100 lat pokazana przez pryzmat aforyzmów wielkiego polskiego aforysty Stanisława Jerzego Leca.
Każdy arkusz albumu to aforyzm Leca z "Myśli nieuczesanych" oraz zdjęcie wysokiej jakości artystycznej, które wprost czy w sposób paradoksalny ten aforyzm ilustruje.
Projekt ma też pokazać wspólnotę problemów Rosji, Polski, Europy i całej ludzkości. Poza tym jest to unikatowy zbiór zdjęć dokumentalnych z kilku największych archiwów świata - większość z nich ma ogromną wartość, ale przy tym nie są one powszechnie znane.
Album zawiera też zdjęcia Stanisława Jerzego Leca, w tym mało znane, oraz 75 aforyzmów, które nie weszły do oryginalnych "Myśli nieuczesanych" i zostały opublikowane jako zbiór dopiero w 2016 roku.
Album fotograficzny "Lec. XX wiek" ukazał się w marcu 2018 roku nakładem rosyjskiego wydawnictwa PNB Print w dwóch językach: rosyjskim i polskim, jednocześnie ukazał się album w języku ukraińskim przygotowany przez wydawnictwo Laurus.
Wersje językowe nie są identyczne - w polskim albumie niektóre zdjęcia są dobrane specjalnie dla polskiego odbiorcy.
Podczas spotkania będzie można kupić album w atrakcyjnej cenie.


Spotkanie z Adamem Michnikiem

wyborcza NA ŻYWO!

Spektakle Teatru Korez
Spektakle gościnne
© grafika: Jarek Jordan
© tekst: Teatr Korez
© fotografie: Magdalena Dobrowolska, Tomasz Griessgraber, Daniel Koziński,
Krzysztof Niesporek, Aga Piotrowska, Radosław Ragan, Jeremi Astaszow


STRONA GŁÓWNA - KALENDARIUM ZMIAN - REPERTUAR I REZERWACJE - BILETY - SPEKTAKLE
ARTYŚCI - SPONSORZY - PRZYJACIELE - GALERIA - E-MAIL - ADMINISTRACJA