Mirosław Neinert
Grażyna Bułka
Elżbieta Okupska
Ewa Grysko
Barbara Lubos
Izabella Malik
Anita Sajnóg
Bogdan Kalus
Robert Talarczyk
Dariusz Stach
Dariusz Niebudek
Cezary Kruszyna
Artur Święs
Piotr Rybak
Hubert Bronicki
Ireneusz Załóg
Daria Polasik- Bułka
Ewa Kubiak
Piotr BułkaHanna Kałamarz
Cezary Kruszyna
Sergiusz Brożek
Sławomir Jastrzębski
Izabela Mikrut


linia
Dyrektorem i siłą sprawczą Teatru Korez jest MIROSŁAW NEINERT - aktor, reżyser, konferansjer, laureat Nagrody dla Młodych Twórców oraz nagrody Prezydenta Miasta Katowice. Pomysłodawca i dyrektor Letniego Ogrodu Teatralnego oraz Katowickiego Karnawału Komedii. Poza swoim Korezem występuje m.in. w Teatrze TV („Stara kobieta wysiaduje” Tadeusza Różewicza w reż. Filipa Bajona, „Fryzjer” w reż. Macieja Pieprzycy) oraz filmach (m.in.„Solidarność Solidarność”, „Who killed Stalin” dla BBC i serial „Kryminalni”). Z Anną Dymną czytał w radiu „Wizyty Aniołów”. Dzieci widzów Korezu znają jego głos z polskich wersji kreskówek kiedyś FoxKids, a teraz Jetix.Jedyny spektakl Korezu w którym Mirosław Neinert NIE WYSTĘPUJE to:
-MECZup


GRAŻYNA BUŁKA - niezrównany temperament sceniczny, siła napędowa „Cholonka”. Laureatka Złotej Maski 2005 za główną rolę kobiecą. Aktorka od 20 lat związana z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Wystąpiła w filmach: „Barbórka” i „Kryminalni” w reż. Macieja Pieprzycy. Prowadzi również programy telewizyjne w katowickim ośrodku TVP.W Teatrze Korez:
-CHOLONEK
-2up


Caryca Teatru Rozrywki i Cesarzowa Teatru Korez, czyli ELŻBIETA OKUPSKA. Dwukrotnie wybrana Najpopularniejszą Aktorką Śląska i Zagłębia w plebiscycie katowickiej Gazety Wyborczej. Ubóstwiana przez fanów dobrego teatru i dobrej piosenki, również niezrównana artystka filmowa („Wojaczek” w reż. Lecha Majewskiego, „Boża podszewka” reż. Izabella Cywińska, "Czeka na nas świat" reż. Robert Krzempek). W Teatrze Korez zarejestrowano na CD Jej recital „Okupska śpiewa Brechta”.
Bliscy przyjaciele od lat mają dylemat: Gdyby oblizywali palce zarówno po Jej osiągnięciach scenicznych, jak i kulinarnych, to już dawno nie posiadaliby dłoni- z kośćmi włącznie: zostałyby z rozpędu (ale za to z jak Wielkim Smakiem!) zlizane na amen!
Więc przyjaciele już (profilaktycznie) nie oblizują, a Elżbieta i tak swoje...


w Teatrze Korez Elżbieta Okupska gra w następujących spektaklach:
-KONOPIELKA
-HOMLET
-NIEDŹWIEDŹ, OŚWIADCZYNY
-BALLADY KOCHANKÓW I MORDERCÓW WG NICKA CAVE
-OKUPSKA ŚPIEWA BRECHTA
-KOMETA CZYLI TEN OKRUTNY WIEK XX

Zapraszamy również do obejrzenia FILMU dokumentującego dorobek Elżbiety Okupskiej na małych i dużych ekranach!up


EWA GRYSKO - przepięknie śpiewająca i koncertowo grająca aktorka. Na codzień związana z Teatrem Rozrywki w Chorzowie.W Korezie Ewa Grysko gra i śpiewa w spektaklach:
-CHOLONEK
-BALLADY KOCHANKÓW I MORDERCÓW WG NICKA CAVE'Aup


BARBARA LUBOS. Artystka w przeszłości związana z teatrami Wrocławia, Opola, Chorzowa i Sosnowca. Obecnie aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach. Również wyśmienita interpretatorka piosenek.

 

 

Na scenie Korezu:
-CHOLONEKup


Energia sporej elektrowni atomowej zgromadzona w niewielkim, acz gibkim i zgrabnym ciele - to najtrafniejszy opis IZABELLI MALIK. Od początku kariery wierna Teatrowi Rozrywki w Chorzowie.


W Korezie:
-CHOLONEKup
ANITA SAJNÓG

Aktorka dubbingowa i teatralna, wokalistka zespołu Pilár.
Dawniej wokalistka zespołu Sami.
Niezwykły głos...

W Korezie:
- "KOMETA CZYLI TEN OKRUTNY XX WIEK" wg  Jaromira Nohavicyup


BOGDAN KALUS

 

Był aktorem Teatru Korez od 21 maja 1990 do 15 czerwca 2017 roku.

Aktualnie można go oglądać w Teatrze Capitol w Warszawie.up


ROBERT TALARCZYK - aktor, reżyser, autor tekstów, adaptator. Absolwent wrocławskiej PWST, wieloletni aktor Teatru Rozrywki w Chorzowie, obecnie dyrektor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Laureat dwóch Złotych Masek w roku 2005. Ogólnopolskiej publiczności znany z roli... psychopatycznego mordercy w serialu TVN „Kryminalni” :)
up


DARIUSZ STACH - kiedyś najmłodszy korezowy aktor, a także realizator i inspicjent, obecnie gwiazda dubbingu Jetix, Tfurca w „Homlecie”, amant Detlev w korezowym „Cholonku” , a gościnnie antyamant w „Testosteronie” Teatru Polskiego w Bielsku-Białej
up


             

DARIUSZ   NIEBUDEK
- Współ- i pracownik Teatrów: Rozrywki, Zagłębia, Nowego (w Zabrzu), Elsynor, Gry i Ludzie, Gliwickiego Teatru Muzycznego, oraz Telewizji Silesia (TVS). Cała Polska wie, że ma konto oszczędnościowe i w banku musi wypłacać. Często rozmawia przez telefon z niejaką "Rybką" - nie mylić z aktorem poniżej (pod Okupską)! ;)


W Korezie:
-KWARTET DLA 4 AKTORÓWup


CEZARY KRUSZYNA - aktor wszechstronny.
Od 1999 roku gra w Korezie, a od paru lat także w Teatrze A PART.
No i od niedawna prawa ręka kierownika biura.


W Teatrze Korez Cezarego Kruszynę można zobaczyć w przedstawieniach :
-HOMLET
-BALLADY KOCHANKÓW I MORDERCÓW WG NICKA CAVE'Aup


ARTUR ŚWIĘS - AKTOR

W naszym teatrze:
- POJEDYNEKup


PIOTR RYBAK występował w teatrach Zabrza, Legnicy, Tarnowa i Katowic, oraz w filmach („Przeprowadzki” Leszka Wosiewicza, „Przedwiośnie” Filipa Bajona, „Hi way” Jacka Borusińskiego). Prowadzi teatr dziecięcy Domisol. Śpiewa piosenki autorskie.


W naszym teatrze:
-SZTUKA
-MECZup


HUBERT BRONICKI - Absolwent PWST w Krakowie. Przedstawienie dyplomowe: „Choinka u Iwanowów”, role w Starym Teatrze, Grupie Rafała Kmity, filmie. Związany z Teatrem Korez, Teatrem Nowym w Krakowie („Historie Petra Zelenki”) oraz Teatrem im. Żeromskiego w Kielcach („Kłopot Pana Boga”).

W naszym teatrze:
-MECZup


IRENEUSZ ZAŁÓG 
- człowiek-orkiestra: aktor, lektor, reżyser dubbingowy, oraz właściciel firmy zajmującej się udźwiękowianiem filmów fabularnych i dokumentalnych, reklam oraz bajek dla dzieci (od 7 lat współpracuje z kanałem TV najpierw FoxKids, a teraz Jetix, dla którego wyprodukował polskie wersje dżwiękowe seriali: „Odlotowe agentki”, „Lucky Luke”, „Shaman King” czy „Rodzina Tofu”). Jego debiutem na deskach teatralnych był „Homlet”, gdzie... dublował rolę. Później nadszedł „Mecz”.

Na naszych deskach:
-HOMLET
-MECZup
up
up
up
HANNA KAŁAMARZ

 

[fotografia sprzed... jakiegoś czasu]


Kierownik biura, koordynator pracy artystycznej (i nie tylko). 
Magister kulturoznawstwa o specjalizacji teatrologicznej. 
Od lat kilkunastu pracuje w teatrach dużych i małych. 
  Czternasty bądź piętnasty już rok z Korezem...up
up


SERGIUSZ BROŻEK

Kierownik techniczny (i nie tylko)

Na co dzień kieruje techniką

 

 

oraz przeróżnymi pojazdami

W Korezie od samego początku XXI wieku.

Autor wielu opracowań i reżyserii światła; m.in. korezowy "Cholonek", "Wszystkie dni wszystkie noce" Teatru Bez Sceny, "Muzeum Histeryczne Mme Eurozy" w Operze Śląskiej w Bytomiu, "Vernissage" w Zechentheater w Essen (Niemcy), koncerty sceniczne Kwartetu Śląskiego (Katowice, Kraków , Warszawa).
        Oprawca muzyczny; m.in. korezowa "Biesiada z premedytacją" i prawie wszystkie spektakle nieistniejącego już Teatru GuGalander (1986-1999).
Symultaniczny realizator światła i dźwięku w teatrze. Projektant przestrzeni teatralnych i widowiskowych (m.in. Teatr Korez). Inicjator działań stowarzyszeń artystycznych (m.in. SZTYG.art). Realizator dźwięku live  rozmaitych recitali i koncertów dużych i małych (światłodźwięk.pl)

Naczelny Ogrodnik Chorzowskiego Teatru Ogrodowego.

W 2017 roku uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Chorzowa w dziedzinie kultury (kategoria: upowszechnianie kultury) oraz Nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

 up


SŁAWOMIR JASTRZĘBSKI

 

[fotografia sprzed... podobnego czasu co Kałamarz]


 

Prawa ręka kierownika technicznego (i nie tylko). Również producent, reżyser i montażysta filmów (korezowych i nie tylko). Właściciel dźwięcznego głosu Automatycznej Sekretarki (Sekretarza?) Teatru Korez (numer: 32 209 00 88). W celu ujrzenia jego prawdziwego oblicza należy wysoooooooko zadrzeć głowę!up
up© grafika: Jarek Jordan
© tekst: Teatr Korez
© fotografie: Magdalena Dobrowolska, Tomasz Griessgraber, Daniel Koziński,
Krzysztof Niesporek, Aga Piotrowska, Radosław Ragan, Jeremi Astaszow


STRONA GŁÓWNA - KALENDARIUM ZMIAN - REPERTUAR I REZERWACJE - BILETY - SPEKTAKLE
ARTYŚCI - SPONSORZY - PRZYJACIELE - GALERIA - E-MAIL - ADMINISTRACJA